آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

واتساپ یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام رسان است که به کاربران امکان ارسال پیام، تصویر، فیلم و صدا

توسط مدیر سایت در 19 تیر 1402

واتساپ یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام رسان است که به کاربران امکان ارسال پیام، تصویر، فیلم و صدا را می‌دهد. همچنین، این برنامه قابلیت ارسال لوکیشن را نیز داراست که به کاربران اجازه می‌دهد موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارند. ارسال لوکیشن در واتساپ برای گروه‌هایی که برنامه را برای کسب و کار خود استفاده می‌کنند یا برای افرادی که در سفر هستند و می‌خواهند موقعیت خود را به اشتراک بگذارند، بسیار مفید است.

ارسال لوکیشن در واتساپ بسیار ساده است. برای ارسال لوکیشن، کاربران باید ابتدا وارد برنامه واتساپ شوند و به چت یا گروهی که می‌خواهند لوکیشن خود را بفرستند، بروند. سپس در پنجره چت، بر روی دکمه پیوست کلیک کنند. در پنجره جدیدی که باز می‌شود، باید بر روی دکمه موقعیت مکانی که تصویر زمین‌نقشه را نشان می‌دهد کلیک کنند. با کلیک بر روی این دکمه، این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا لوکیشن جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارند.

پس از کلیک بر روی دکمه موقعیت مکانی، برنامه واتساپ لوکیشن فعلی کاربر را در نقشه نشان می‌دهد. کاربران می‌توانند انتخاب کنند که لوکیشن خود را بر روی نقشه به صورت دقیق یا تقریبی نشان دهند. برای انتخاب لوکیشن دقیق، کاربران باید دکمه "ارسال مکان کنونی" را بزنند. اگر کاربران می‌خواهند لوکیشن تقریبی خود را به اشتراک بگذارند، می‌توانند بر روی دکمه "ارسال مکان تقریبی" کلیک کنند. پس از انجام این کار، لوکیشن کاربران به چت یا گروهی که انتخاب کرده‌اند ارسال می‌شود.

به علاوه، واتساپ به کاربران این امکان را می‌دهد تا لوکیشن مکانی را که می‌خواهند به اشتراک بگذارند را انتخاب کنند. کاربران می‌توانند به کمک نشانگر روی نقشه، مکان دلخواه خود را پیدا کنند و آن را انتخاب کنند. بعد از انتخاب مکان مورد نظر، کاربران باید بر روی دکمه "ارسال مکان منتخب" کلیک کنند تا لوکیشن مورد نظر به اشتراک گذاشته شود.

در نتیجه، ارسال لوکیشن در واتساپ بسیار ساده است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارند. این قابلیت برای کاربرانی که در سفر هستند و یا برای کسب و کارهای مختلف بسیار مفید است.


دانلود واتساپ

منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن