معرفی شماره شبای بانک رسالت و نحوه تعیین آن برای حساب فردی و شرکتی

شماره شبای بانک رسالت مخفف شماره شبا است که برای تسهیل و راحتی انجام تراکنش‌های مالی به وجود آمده است. این شما

توسط مدیر سایت در 11 مرداد 1402

شماره شبای بانک رسالت مخفف شماره شبا است که برای تسهیل و راحتی انجام تراکنش‌های مالی به وجود آمده است. این شماره یک شناسه بانکی است که هر حساب بانکی از آن برخوردار می‌باشد و متشکل از 24 کاراکتر است. در این کاراکتر ها، 4 کاراکتر اول نشان‌دهنده کد شناسایی بانک است که به عنوان شناسه یا رمز الگوی واریز شناخته می‌شود.

در ادامه، گذشته، منابع و نيز توابع بانکی مختلف، برای تعیین شماره شبای حساب جدید، بايد از یک کد الگو بانکی استفاده کنند که توسط سامانه اینترنتی بانک ملی جمهوری اسلامی ایران تولید می‌شود. برای تایید و صحیح‌سازی کد شماره شبا، بانک مربوطه نیز باید به اینترنت وصل باشد. تعیین شماره شبای حساب فردی و شرکتی نیز در هر دو حالت، به همان روش صورت می‌گیرد و امکان‌پذیر است.

در این راستا، مشتریان بانک‌ها جهت تعیین شماره شبا حساب خود، باید با مراجعه به شعب و یا به دستگاه‌های نقطه فروش و یا از طریق سامانه بانکی اینترنتی، که تحت عنوان بانکینگ هم تولید شده است، اقدام به درخواست کد شبای حساب جدید خود بکنند. پس از ارائه مدارک لازم برای تایید هویت و مالکیت حساب، شماره شبای جدید برای آنان صادر می‌شود. در این راستا، تعیین شماره شبای حساب شرکتی نیز به همان شیوه اجرا و صورت می‌گیرد و در مراحل آن نیز همان شرایط و مدارک لازم که برای حساب فردی لازم است، باید ارائه شود.

در نهایت لازم به ذکر است که استفاده از شماره شبا برای انجام تراکنش‌های مالی، تجربه‌ای سریع وآسان برای مشتریان بانکی محسوب می‌شود و اطلاعات کافی در این زمینه جزئیات بسیاری از شیوه‌های پرداخت با کارت به حساب را برای مشتریان آسان‌تر کرده است."1. معرفی شماره شبای بانک رسالت (شبای بانکی، کدبانک و تعیین آن برای حساب های فردی و شرکتی

شماره شبای بانک رسالت یکی از مواردی است که برای هر حساب بانکی الزامیست و در واقع مانند یک شناسه یکتا برای حساب های بانکی استفاده می شود. شبای بانکی به صورت کدی عددی-حرفی تعیین می شود و کاربرد آن در ارسال و دریافت وجوه به حساب بانکی شما است.

شبای بانک رسالت اختصاصی برای بانک رسالت بوده و مشتریان این بانک برای باز کردن حساب بانکی در این بانک باید از شبای اختصاصی بانک رسالت استفاده کنند. شبای بانک رسالت با توجه به قوانین و مقررات مربوطه تعیین و اختصاص داده می شود و برای هر یک از حساب های بانکی شما به صورت جداگانه تعیین می گردد.

با توجه به مشخصات شخصی و شرکتی متقاضی حساب بانکی، شبای بانک رسالت تعیین می شود. در این بانک، شبای بانکی شامل ۲۴ رقم عددی و حرفی می باشد که از قبیل، حرف اول شبای بانک رسالت مربوط به کد کشور است که در این مورد "IR" می باشد و در ادامه یک رشته ۴ رقمی حاوی کد شعبه، ۴ رقم دیگر کد بانک، ۱۳ رقم شامل شناسه توکن مشتری، دستور شماره حساب و شماره کارت بانکی می باشد.

در نهایت، شماره شبای بانک رسالت به شخص یا شرکت صاحب حساب بانکی اختصاص داده می شود و برای مشتریان بسیار مهم است تا در هر تراکنش بانکی از شبای بانکی اختصاصی و صحیح خود استفاده کنند."معرفی شماره شبای بانک رسالت (بانکری، شماره حساب، بانک رسالت

شماره شبای بانک رسالت، یکی از مهم ترین اطلاعاتی است که برای خریداران و فروشندگان بسیار ارزشمند می باشد. این شماره شبا به معنی International Bank Account Number بوده که با استفاده از آن، هر فرد می تواند بسیار سریع و آسان به حساب بانکی فروشنده برسد و درنتیجه نهایتا تراکنش خود را انجام دهد.

بانک رسالت، یکی از پر طرفدارترین بانک های داخلی، با در دست داشتن شعب گسترده ای در سراسر کشور ارائه دهنده خدمات بانکی متنوعی به مشتریان درحال تعامل داخلی و خارجی می باشد. شماره شبای بانک رسالت هم از این خدمات مهم است که به مشتریان این بانک ارائه می شود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد شماره شبای بانک رسالت، باید به صفحه رسمی این بانک مراجعه کرده و اطلاعات مربوطه را دریافت کرد. در این صفحه، شماره شبای بانک رسالت به صورت دقیق و با دقت بالا ذکر شده و قابلیت بررسی و اعتماد به آن را به مشتریان این بانک ارائه می دهد.

در نهایت، با داشتن شماره شبای بانک رسالت، هر فرد می تواند با سرعت و راحتی خاطر نشان کند که تمام معاملات و تراکنش های خود را با امنیت و اطمینان بسیار بالا در بانک رسالت انجام داده است.۱. معرفی شماره شبای بانک رسالت و نحوه تعیین آن برای حساب فردی (شماره شبا، بانک رسالت، حساب فردی

شماره شبای بانک رسالت یکی از مهمترین اطلاعات مورد نیاز برای هر حساب بانکی است و به عنوان شناسه منحصر به فرد حساب بانکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شماره شبا (IBAN) به منظور انتقال وجه به داخل و خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و کدی است که از اعداد و حروف تشکیل شده و به همراه شماره حساب افراد اعلام می‌شود.

شماره شبا ایجاد شده است تا عملیات بانکی نظیر واریز و برداشت وجه به صورت سریع و مطمئن‌تر انجام شود. استفاده از شماره شبا منجر به کاهش احتمال خطا و افزایش سرعت عملیات بانکی و همچنین کاهش هزینه‌های انتقال وجه می‌شود.

شماره شبای بانک رسالت به صورت ۲۴ کاراکتری و شامل شناسه کشور، کد بانک، کد شعبه و شماره حساب افراد است. برای دریافت شماره شبا، کافیست به شعبه بانکی رفته و شماره حساب خود را به همراه شناسه کشور، کد بانک و کد شعبه اعلام کنید. پس از ارائه این اطلاعات، شماره شبا به شما اعلام و در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

در کل، اخذ شماره شبای بانک رسالت در اختیار داشتن هر حساب بانکی ضروری است و می‌تواند در انجام عملیات‌های بانکی مختلف بسیار مفید و موثر باشد. به همین دلیل، پیشنهاد می‌شود که قبل از هر عملیات بانکی، به اخذ شماره شبا اهمیت ویژه‌ای داده شود."معرفی شماره شبای بانک رسالت (شبا

شماره شبای بانک رسالت یا شبای بانکی یکی از مهمترین شماره‌های بانکی است که برای انتقال وجه یا پرداخت صورتحساب‌ها استفاده می‌شود. شبای بانک رسالت شامل 24 حرف و عدد است و به صورت خودکار توسط بانک در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. این کد بین‌المللی وحدت حساب‌های بانکی را در سطح جهانی فراهم می‌کند.

در شبای بانک رسالت، دو حرف ابتدایی به معنای کشوری است که بانک در آن واقع شده است، به علاوه دو عدد مربوط به کد شهر، چهار حرف بعدی بانک، چهار حرف بعدی کد شعبه و ده رقم دیگر مربوط به شماره حساب بانکی مشتری می‌باشد.

برای مثال، کد شبای بانک رسالت به صورت زیر می‌باشد:

IR570560084721233577601001

کد IR به معنای کشور ایران است. ۵۷ به عنوان کد شهر اصفهان، ۰۵۶ به عنوان کد شعبه بانک رسالت، ۰۸۴۷ برای شماره بانکی است که به مشتری تعلق دارد و ۲۱۲۳۳۵۷۷۶ برای شماره حساب مشتری می‌باشد.

استفاده از شبای بانک رسالت در انتقال وجه یا پرداخت صورتحساب‌ها، راه‌حلی سریع و امن برای انجام تراکنش‌های مالی است. از این رو، بسیاری از بانک‌ها به مشتریان خود این شماره را اختصاص می‌دهند. بنابراین، برای واریز ودیعه، پرداخت قبض‌ها و انتقال وجوه به صورت آنلاین، شماره شبای بانک رسالت برای شما به عنوان مشتری بانک یکی از راه‌حل‌های موثر خواهد بود."(معرفی شماره شبای بانکی برای حساب فردی

هر حساب بانکی دارای یک شماره شبا است که به صورت منحصر به فرد برای آن حساب تعریف شده است. این شماره شبا برای انجام تراکنش های بانکی از جمله واریز و برداشت پول، انتقال وجه، پرداخت قبوض و... استفاده می شود. در اینجا، شماره شبا حساب فردی را معرفی می کنیم.

شماره شبای بانکی حساب فردی شامل دوازده رقم است که اولین دو رقم آن کد ملی فرد مربوطه می باشد. رقم سوم تا هفتم هم کد شعبه بانکی است و رقم هشتم تا دوازدهم شماره حساب بانکی فرد است. برای مثال شماره شبای بانکی گرفتنی به صورت زیر است:

IR XX 0123 4567 8901 2345 678

در این‌مثال، XX جایگاه کد ملی فرد می باشد، 012345 شماره کد شعبه بانکی و 6789012345 شماره حساب فرد است.

استفاده از شماره شبا برای تراکنش های بانکی، تضمین می کند که این تراکنش به حساب مورد نظر واصل شده و برای کاهش احتمال خطای انجام تراکنش، لازم است همیشه از شماره شبای صحیح استفاده شود.

در نتیجه، برای داشتن حساب بانکی، باید حتما یک شماره شبا داشته باشید تا بتوانید به راحتی در تراکنش های بانکی شرکت کنید. برای دریافت شماره شبا حساب خود، می توانید به نزدیک ترین شعبه بانکی مراجعه کنید یا با بخش پشتیبانی بانک تماس بگیرید.


شماره شبا بانک رسالت

منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن